Dusty blue, a może po prostu niebieski?

Ola 2 września 2022
#motyw przewodni #glamour #dekoracje

Żyjemy w czasach kiedy wszystko musi mieć swoją nazwę. Można by się zastanawiać czy naprawdę te wszystkie dodatkowe określenia są nam potrzebne. Z punktu widzenia organizatorów wesela, jak najbardziej! Pomagają nam one zawęzić krąg poszukiwań. Jeśli szukamy koloru dusty blue, to nie jest to baby blue czy też dusty mint. To nazewnictwo stosowane jest również przez wypożyczalnie dekoracji, dlatego jego znajomość zwyczajnie ułatwia komunikację i pozwala dojść do konsensusu.


Wybieranie koloru przewodniego wesela – komu to potrzebne?

Jeszcze kilkanaście lat temu na polskich weselach dekoracje nie były tak istotnym elementem, a przynajmniej nie grały pierwszych skrzypiec. Kompozycje kwiatowe na stołach gości pojawiały się prawie zawsze i często na tym się kończyło. Obecnie motyw przewodni wesela nie jest już dla większości niczym zaskakującym. Dużą uwagę zwraca się obecnie na szczegóły, oczywiście to co nas może ograniczać to koszty, jednak nawet przy mniejszym budżecie i odpowiednim przeanalizowaniu oczekiwań oraz możliwości, możemy stworzyć spójną wizję ślubu i wesela. Motyw wesela nie musi być niczym skomplikowanym, może opierać się na dominującym kolorze bądź kilku kolorach. Atutem takiego rozwiązania jest jego dość prosta realizacja. Często, aby uzyskać wrażenie przemyślanego wcześniej motywu wystarczy zadbać o kilka większych, rzucających się w oczy elementów w pożądanym kolorze, np. obrusy bądź serwetki i kwiaty w kolorze bieli i dusty blue. Możemy mieć wtedy pewność, że goście od razu zorientują się jaka barwa miała pełnić rolę tej dominującej.

Ważne jest, aby dekoracje pasowały do charakteru Pary Młodej i przywoływały dobre wspomnienia. Złote elementy na krzesłach czy podtalerzach mogą oddawać zamiłowanie Panny Młodej do stylu glamour, a kwiaty, będące częścią kompozycji stojących na stołach, przypominać o pierwszym bukiecie, który dostała od ukochanego, już męża. Dla Pana Młodego także znajdzie się coś wyjątkowego. Pyszności z candy baru, które swoim wyglądem idealnie pasują do motywu przewodniego wesela, a smakiem przypominają ulubione ciastka pieczone przez ukochaną, już żonę.

Decyzja o tym w jakim stylu organizowane są ślub i wesele nie należy do najprostszych, ale kiedy powierzy się realizację tej wizji w dobre ręce to wiele obaw odchodzi w zapomnienie. Motyw to nie tylko dekoracje, chociaż to one jako jedne z pierwszych rzucają się w oczy. To także stylizacja Pary Młodej, papeteria, atrakcje, czy samo miejsce, w którym odbywa się uroczystość. Każdy mały element składa się na piękną całość.

Dusty blue to kolor uniwersalny, pasuje zarówno do wiosennych przyjęć, jak i tych zimowych. W połączeniu z elegancją stylu glamour i ciepłym światłem odbijającym się od cudownych wnętrz przeszklonej stodoły może dać niesamowicie przytulny, a jednocześnie elegancki efekt. Zimowe wesele często kojarzone jest z wieloma ograniczeniami, w tym przede wszystkim z brakiem dobrej pogody. Jednak jaka jest ta dobra pogoda? Mimo prognoz często nie jesteśmy w stanie jej przewidzieć, ale możemy przewidzieć jedno – świetny zestaw podwykonawców zrobi robotę nawet kiedy za oknem zimno i ponuro!


Zdjęcia pochodzą z przepięknego miejsca - przeszklonej stodoły Anielsko Sielsko. Zostały wykonane przez Marka Czeżyka. Więcej zdjęć zobaczycie na stronie internetowej Marka - zajrzyjcie! Opis wszystkich podwykonawców znajduje się tutaj


Zobacz więcej!